KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108308
nr 1610 8308
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Damporträtt. Signerad. Olja på duk, 64x53 cm, yttermått inklusive ram: 84x72 cm
Kondition: skadad ram
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 april 2024
kl 19:19:40
31/3 21:21:52
David Wallin
Läs mer om David Wallin